phone 34 3655561

location_on Almatur Częstochowa
Feliksa Nowowiejskiego 2, 42-200 Częstochowa

Wycieczki szkolne Polska


KOTLINA KŁODZKA - kraina złota

2 dni
od 280

Infolinia 34 3655561 Zadzwoń

*Opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora.
Infolinia czynna w dniach: pn.-pt. godz. 9:00-18:00, sob. 10:00-14:00


Opis

Kotlina Kłodzka – kraina geograficzna w Sudetach. Jest to kotlina w Sudetach Środkowych otoczona przez Góry Bardzkie, Wzgórza Włodzickie, Wzgórza Ścinawskie, Góry Stołowe, Góry Bystrzyckie, Góry Złote i Masyw Śnieżnika i wraz z nimi tworzy krainę historyczną zwaną ziemią kłodzką. Głównym miastem jest Kłodzko.

1 dzień:
Wyjazd z w godzinach porannych (godzina i miejsce zbiórki do ustalenia). Przyjazd do Kopalni Złota „Złoty Stok” - Zapoznanie z Podziemną Trasą Turystyczną. W jej skład wchodzi zwiedzanie „Sztolni Gertruda” (część muzealna), „Chodnik Śmierci”, spotkanie z Gnomem w Chodniku Śmierci oraz jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej”. Przejazd do Kłodzka, położonego nad Nysą Kłodzką, jednego z najstarszych miast na Śląsku. Zwiedzanie: Twierdzy Kłodzkiej - unikalnego zabytku architektury militarnej rozbudowanego przez króla pruskiego Fryderyka II, gotycki most św. Jana, potocznie nazywany mostem Wita Stwosza, porównywany do słynnego mostu Karola w Pradze, Kościół Parafialny Wniebowzięcia NMP. Przejazd na nocleg do ośrodka wypoczynkowego, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Czermnej z ogromnym zbiorem czaszek z czasów Wojny Trzydziestoletniej a następnie do Kudowy Zdrój: spacer po Parku Zdrojowym założonym w XVII w. na wzór parków angielskich. Z Kudowy przejedziemy do Parku Narodowego Gór Stołowych: wejście na Szczeliniec lub zwiedzanie Błędnych Skałek – kamiennego miasta zbudowanego z piaskowców, tworzących niezwykły labirynt skalnych tuneli, grzybów, maczug, baszt czy skałek o fantazyjnych kształtach. ( Wielbłąd, Lwia Łapa, Dwunożny Grzyb, Kasa czy Kurze Stopki). Następnie przejedziemy do Wambierzyc - gdzie znajduje się Ruchoma Szopka. Czas na posiłek. Po południu wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Kolejność poszczególnych punktów programu może ulec zmianie – w zależności od dokonanych rezerwacji. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

CENA: od 280 zł/os (grupa 44 uczniów + 3 opiekunów + 1 kierownik)

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE
transport: autokar,
zakwaterowanie: 1 nocleg w ośrodku wypoczynkowym lub hotelu,
wyżywienie: 1 śniadanie i 1 obiadokolacja,
ubezpieczenie NNW w firmie Signal Iduna S.A.,
obowiązkowa składka na TFG - 2 zł i na TFP – 2 zł,
opieka pilota biura,
usługa przewodnika lokalnego,
rezerwacja biletów wstępu.

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE
Podane ceny wycieczki nie zawierają opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. Orientacyjna kwota na dodatkowe bilety wstępu to około 85 zł na ucznia i obejmuje: Kopalnia Złota 24 zł, Twierdza Kłodzka + Korytarze kontrminowe 34 zł, Czermna – kaplica Czaszek – 5 zł, Szczeliniec 6 zł, Błędne Skały 6 zł, Ruchoma Szopka 6 zł
Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.
Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z Częstochowy.
Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach

Realizujemy płatność BONEM TURYSTYCZNYM

Na życzenie klienta biuro może doliczyć dodatkowe świadczenia nie ujęte w podstawowej cenie wycieczki takie jak: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, dodatkowe posiłki oraz usługi miejscowych przewodników. Cena i dodatkowe koszty biletów do zwiedzanych obiektów zostały opracowane na podstawie zebranych informacji i stanu prawnego na dzień 15.03.2021