phone 34 3655561

location_on Almatur Częstochowa
Feliksa Nowowiejskiego 2, 42-200 Częstochowa

Wycieczki objazdowe Ukraina

Kozacka wyprawa

Kod: OUTW


Miejsce wyjazdu:
Przemyśl

1 999 zł

REZERWUJ

Trasa:
Odessa, Białogród nad Dniestrem, Kijów

Infolinia 34 3655561 Zadzwoń

*Opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora.
Infolinia czynna w dniach: pn.-pt. godz. 9:00-18:00, sob. 10:00-14:00


Terminy i ceny

Cena nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, tradycyjny ukraiński posiłek w kozackiej sadybie, Tour Guide. Koszt – ok. 120 EUR
- programu fakultatywnego,
- dopłaty za pakiet 4 obiadokolacji – 40 EUR,
- dopłaty za wykupienie miejsca w 2 os. przedziale - 250 zł
- dopłat za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce. Pociągi do Przemyśla kursują z większości dużych miast w Polsce (m.in. Szczecin, Poznań, Warszawa, Wrocław, Opole, Kraków) lub autobusy z m.in. Katowic. Organizator oferuje pomoc w zakupie biletów na pociągi do Przemyśla i z powrotem. Cena podstawowa dotyczy wyjazdu z Przemyśla.


Data Czas trwania Status Cena za osobę
Ukraina - Kozacka wyprawa
16.05 - 22.05.20207 dniod 1 999 złRezerwuj
06.06 - 12.06.20207 dniod 2 085 złRezerwuj
29.08 - 04.09.20207 dniod 2 085 złRezerwuj
12.09 - 18.09.20207 dniod 1 999 złRezerwuj

Program

Zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelach o standardzie lokalnych ***/**** (2 w Odessie, 2 w Kijowie), pokoje 2 osobowe z łazienkami (pokoje 3 osobowe na zapytanie). 2 noclegi w wagonach sypialnych z 4 osobowymi przedziałami. W hotelach restauracja, bar. W niektórych terminach możliwa jest zmiana organizacji noclegów i związanej z tym kolejności zwiedzania.
Wyżywienie: 5 śniadań. (*możliwość wykupienia pakiet 4 obiadokolacji w cenie 40 EUR)
Transport: pociągi. Przedziały sypialne: Odessa-Przemyśl, Odessa-Kijów („Czernomoriec”) i miejsca siedzące: Kijów-Przemyśl. Podczas wycieczek korzystanie z komunikacji miejskiej (np. kijowskie metro, tramwaje) oraz wynajętych busów.
Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

Odessa - Stepy Akermańskie - Białogród nad Dniestrem - Kijów

1 dzień:
Spotkanie w holu dworca PKP Przemyśl Główny. Wyjazd według rozkładu jazdy pociągiem z Przemyśla doOdessy w godzinach popołudniowych. Przejazd w kierunku granicy z Ukrainą (odprawa paszportowo-celna w pociągu). Nocny przejazd w 4-osobowych przedziałach
sypialnych.
2 dzień:
Przyjazd rano do wielokulturowej Odessy. Transfer do hotelu, czas wolny, zakwaterowanie. Spacer z przewodnikiem do samego serca miasta, czyli ulicy Deribasowskiej i jej okolic, pełnej architektonicznych perełek. Ich przykładami są budynki hotelu Pasaż oraz Teatru Opery i Baletu. Spacer bulwarem Primorskim dojście od budynku miejskiej Dumy do posągu pierwszego gubernatora miasta księcia Richelieu i prawie dwustustopniowego symbolu Odessy – Schodów Potiomkinowskich, prowadzących do portu. Dalej bulwarem przejście pod pałac Woroncowów oraz jego klasycystyczną kolumnadę zbudowane dla Elżbiety Branickiej. Obiadokolacja*. Wieczorem możliwe fakultatywnie wyjście na spektakl do Odeskiej Opery (według repertuaru). Nocleg.
3 dzień:
Po śniadaniu czas wolny na spacery po nadmorskich bulwarach i plażach oraz dla chętnych zwiedzanie odeskich katakumb pełnych tajemnic - długiego labiryntu korytarzy pod Odessą, mierzącego ponad 2500 km z bunkrem z czasów zimnej wojny, podziemnymi jeziorami i cmentarzyskiem zwierząt, których szczątki mają 3,5 miliona lat. Popołudniu wyjazd do sadyby „Kozacka Ojczyzna”- poznanie ukraińskiej chaty i strojów. Tradycyjna ukraińska wieczerza z m.in. chlebowym samogonem oraz kozackimi smakołykami. Występy artystyczne, warsztaty z rękodzieła (lalki motanki), możliwość przymierzenia kozackich kostiumów czy dodatkowo przejażdżki konnej (10 min - płatne dodatkowo). Powrót do Odessy. Nocleg.
4 dzień:
Śniadanie. Wizyta na słynnym targu Priwoz. Czas wolny na zakupy. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd przez rozsławione w poezji Mickiewicza „stepy akermańskie” w stronę ujścia Dniestru i twierdzy Akerman. Zwiedzanie średniowiecznej fortecy, zbudowanej na miejscu greckiej kolonii Tyras. Powrót do Odessy. Dla chętnych zwiedzanie fabryki koniaków Szustow. Obiadokolacja*. Nocny przejazd pociągiem do Kijowa w 4-osobowych przedziałach sypialnych.
5 dzień:
Przyjazd do Kijowa. Transfer do hotelu. Zostawienie bagaży. Śniadanie. Zwiedzanie miasta: Złota Brama, w której rzekomo wyszczerbił miecz Bolesław Chrobry, sobór św. Zofii z unikalnymi freskami z XI w., pomnik Chmielnickiego, cerkiew św. Michała, zjazd Andriejewski z domem Bułhakowa, cerkwią św. Andrzeja i położona nad Dnieprem dzielnica miasta Padół. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Przejazd na plac Niepodległości – Majdan i główną reprezentacyjną ulicę – Chreszczatyk. Obiadokolacja*. Nocleg.
6 dzień:
Śniadanie. Przejazd metrem do jednej z najgłębszych stacji metra na świecie – Arsenalna. Przejście nadbrzeżem Dniepru w dzielnicy Pieczersk. Wycieczka do Ławry Pieczerskiej – najstarszego na dawnej Rusi prawosławnego klasztoru z XI w., duża część pomieszczeń sakralnych mieści się w jaskiniach-pieczarach. Na terytorium ławry, znajduje się Muzeum mikroskopijnych miniatur – przedmiotów wielkości ziarenek zboża. Dalsze objazdowe zwiedzanie miasta: zaprojektowany przez Rastrellego barokowy Pałac Maryjski oraz Dom z Chimerami, zaprojektowany przez porównywanego z Gaudim polskiego architekta Władysława Horodeckiego (budynki administracji prezydenta Ukrainy). Przejazd do skansenu z przykładami tradycyjnego budownictwa Ukrainy. Obiadokolacja*. Nocleg.
7 dzień:
Śniadanie. Transfer na dworzec kolejowy w Kijowie. Przejazd porannym pociągiem IntercityPlus do Przemyśla (miejsca siedzące). Przekroczenie granicy i odprawa paszportowo-celna w pociągu. Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

Program fakultatywny

- spektakl w Odeskiej Operze – według repertuaru ok. 15-25 EUR,
- zwiedzanie wytwórni koniaków Szustow z degustacją – ok. 15 EUR,
- zwiedzanie katakumb w Odessie – ok. 10 EUR.

Informacje dodatkowe

Do dokonania rezerwacji w biurze konieczny jest ważny paszport. 
Minimalna ilość osób – 20. 
Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. 
Prosimy o zgłaszanie sprzedawcom oferty chęci wykupienia pakietu obiadokolacji podczas rezerwacji. 
Wymagane jest pojawienie się na dworcu Przemyśl Główny godzinę przed odjazdem pociągu. Trasa przejazdu pociągami Przemyśl Główny (wyjazd 18:37*) - Odessa Główna (11:15*) ok. 900 km 16 h; Odessa Główna (22:25*)- Kijów Pasażerski (07:10*) ok. 450 km – 9 godzin; Kijów (06:00*)-Przemyśl Główny (12:25) – ok. 7 godzin. 
*godziny odjazdów pociągów są podane na dzień druku katalogu. W wypadku zmian organizator będzie informował o aktualnym rozkładzie jazdy mailowo.
Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 2100 km.
Pilot nie oprowadza po muzeach i wewnątrz obiektów. 
W wagonach sypialnych otrzymuje się pościel. Jest też możliwość zrobienia sobie kawy i herbaty (bezpłatny wrzątek) lub zamówienia jej u konduktora, czy też zakup drobnych przekąsek.
W nocnych pociągach nie ma wagonu restauracyjnego. Dodatkowo często w trakcie postojów jest możliwość zakupu czegoś do jedzenia w sklepikach czy od lokalnych sprzedawców na peronach.

Miejsca wsiadania

Miasto Mapa Adres Godzina wyjazdu Godzina Powrotu Dopłata
PrzemyślplacePlac Legionów 1, Stacja PKP Przemyśl Główny0,00 zł
PrzemyślplacePlac Legionów 1, Stacja PKP Przemyśl Główny0,00 zł
PrzemyślplacePlac Legionów 1, Stacja PKP Przemyśl Główny0,00 zł
PrzemyślplacePlac Legionów 1, Stacja PKP Przemyśl Główny0,00 zł

Trasa